Ін’єкційна гідроізоляція бетону
Ін’єкційну гідроізоляцію застосовують при наявності тріщин в конструкціях, при підсиленні окремих елементів будівель та споруд, при необхідності загерметизувати деформаційні шви або в ситуаціях, коли інший тип гідроізоляції буде не ефективним.
Переваги ін’єкційної гідроізоляції методом створення наростаючого тиску:
- утворення безшовної гідроізоляційної мембрани
- проведення таких робіт при відємних і низьких температурах
- можливість виконання інєктування паралельно з веденням інших робіт на об’єкті
- таку гідроізоляцію можна застосовувати локально та цільово в межах видимої проблематики.
Сьогодні на ринку присутні чотири типи ін’єкційної гідроізоляції:
- поліуретановий
- епоксидний
- акрилатно-гелієвий
- кремнійорганічний на базі мікроцементів.
Найефективніша поліуретанова ін’єкційна гідроізоляція, а далі в лінійці споріднених ін’єкційних матеріалів стоять так звані акрилатні гелі - вони високоеластичні, не дають тріщин при статичних навантаженнях, гідрореактивні (полімеризуються під впливом води), при взаємодії з водою розширюються до 20 разів блокуючи таким чином інфільтрацію вологи.
Будівельна компанія "Гідростоп-Буд" пропонує для виконання гідроізоляції під тиском використовувати ін’єкційні матеріали DRIZORO (Іспанія) і MC-BAUCHEMIE (Німеччина).
Епоксидні матеріали, на відміну від поліуретанів і акрилатів полімеризуються без вологи на повітрі. Після набору міцності ці матеріали набувають чудових гідроізоляційних властивостей і здатні протягом десятиліть захищати конструкції від впливу вологи.
Мікроцементна гідроізоляція проникає у всі порожнини, тріщини і кристалізуючись, утворює непрохідний для води гідробар’єр. Її ефективно використовувати для ліквідації в конструкціях великих порожнин і тріщин.
Двохкомпонентна поліуретанова смола при взаємодії з водою утворює міцну поліуретанову пінку. Розширюючись у 30-40 разів вона проникає в найтонші тріщини і перешкоджає просочуванню вологи. Призначена для закупорювання сильних протічок у бетонних і цегляних конструкціях.
Однокомпонентна поліуретанова смола ефективна при ін’єктуванні в робочі шви і для герметизації осадочних тріщин. Швидко реагуючи з водою вона утворює еластичний гель, який здатний блокувати інфільтрацію вологи. Висока еластичність цих композицій дає змогу використовувати цей матеріал навіть в рухомих робочих швах, а низька вязкість сприяє відмінному прониканню в найтонші тріщини і порожнини.
Трьохкомпонентна поліуретанова смола призначена для ін’єкційного ущільнення мінеральних конструктивів у гідротехнічному і підводному будівництві. При контакті з водою розширюється, зберігаючи свою еластичність.
Епоксидний ін’єкційний матеріал використовуємо для ущільнення і міцного склеювання тріщин в бетонних, кам’яних і цегляних конструкціях. Найоптимальніше його застосування - при невеликих ймовірних деформаціях герметизованої споруди.
Інєкційний трьохкомпонентний акрилатний гель використовується при періодичних або при незначних протіканнях води.
Всі вищеперелічені композиції використовуються для ущільнення і герметизації бетонних контрукцій методом ін’єктування . Високотекуча сполука, проникаючи в тіло бетону герметизує і блокує всі його внутрішні порожнини і тріщини. Найкращої ефективності і результативності можна досягнути після багаторазового повторення операцій ін’єктування.
Для унеможливлювання капілярного підтягування вологи з фундаменту вверх по стіні влаштовують ін’єкційну горизонтальну гідроізоляцію, оскільки її відсутність приведе в швидкому майбутньому до появи солей і грибка та руйнування несучих елементів конструкції в цілому. Необхідність влаштування нової ін’єкційної гідроізоляції характерне для старих споруд і памятників архітектурної та історичної спадщини, а також при зміні гідрогеологічних експлуатаційних умов внаслідок підвищення рівня грунтових вод.
Найрадикальніший метод "лікування" в такій ситуації - влаштування суцільної горизонтальної гідроізоляції шляхом блокування (кольматації) пор і капілярів споруди. Це досягається шляхом нагнітання в пори матеріалу низьковязкого полімерного продукту в поєднанні з швидкотвердіючим реагентом. Препарат, що нагнітається кристалізується в порах - утворюючи водонепроникний шар на заданому рівні фундаментів. В такому випадку використовують гель низької вязкості на акрилатній основі, що проникає в пори розміром менше 0.1мм. При введенні каталізаторного реагента відбувається швидкий перехід гелю в твердоподібний еластомерний композит, здатний набрякати у вологому середовищі, що забезпечує повну водонепроникність проін’єктованого матеріалу.
Будівельна компанія "Гідростоп-Буд" пропонує своїм Замовникам перевірений і дієвий метод відновлення існуючої, але вже не працюючої гідроізоляції - методом ремонтабельної ін’єкційної пропитки водопроникаючих основ і фундаментів.
Для цього пробурюються шурфи чере весь масив конструкції , вставляються подовжені пакери довжиною від 25 до 65см на відстані 40-60см один від одного. Отвори перекривають тріщини, пустоти і каверни. Ін’єкційний матеріал нагнітають з допомогою спеціального насосного устаткування під високим тиском (240 атмосфер) в масив стіни. Виходячи назовні цей композит утворює водонепроникний бар’єр-мембрану між стіною і грунтом, при цьому відбувається блокада мікротріщин і в самій стіні. Життєздатність ін’єктованих складників може становити від 15 секунд до 40 хвилин і регулюється концентрацією в суміші каталізаторів. Повне затвердіння акрилатних гелів настає через 10-40 хвилин.
Якщо треба зупинити капілярний підсос і при цьому зберегти паропроникність ізольованої поверхні застосовують кремнійорганічні сполуки типу метилсиліконатів. Володіючи дуже низькою вязкістю, такі сполуки проникають в найменші капіляри. При випаровуванні розчинника відбувається адсорбція метилсиліконатів на поверхню цементного каменю. Полярна частина молекул зчеплюється з цементним каменем, а органічна - опиняється на поверхні пор, надаючи їй гідрофобні водовідштовхувальні властивості. Таким чином матеріал стіни вже не здатний поглинати і передавати крапельнопохідну вологу. Пори при цьому залишаються відкритими, повітре і паро-проникність цегляної кладки не заблокована і стіна поступово починає висихати.
Компанія "Гідростоп-Буд" пропонує ін’єкційну гідроізоляцію, тому що завдяки таким препаратам досягається максимальний гідроізолюючий ефект, ці матеріали надають конструкціям властивість "самозаліковування". В разі механічних пошкоджень набуті гідроізоляційні властивості - не втрачаються.
Запрошуємо Вас до співпраці, постараємось разом мінімізувати видатки, підберемо правильне технічне рішення, знайдемо самий оптимальний шлях для вирішення Ваших проблем по гідроізоляції.
Звертайтесь до нас за телефонами і протягом робочого дня до Вас приїде наш технолог для консультації і прийняття рішення, як діяти далі.
(067) 313-25-22 (097) 007-11-21