Видалення грибка та ізоляція приміщень

Грибок – може спровокувати онкологічні захворювання в людини і  є одним з найнебезпечніших факторів знищення конструктивних елементів будинку. 

Грибок може появитись там, де є підвищена вологість повітря більше 80%, а температура в приміщенні коливається в межах +22град. Цельсія.

 Спори грибків в пасивному стані є присутні в навколишньому середовищі практично всюди, і вони не спричиняють особливої шкоди людині. Але тільки вологість в приміщенні перевищить 80%, як вони починають активно розмножуватися та проростати всередину будівельних конструкцій і псувати здоров’я людині. Якщо плісень і цвіль появилися в вашому помешканні, то роботи по їх видаленню необхідно розпочинати з ліквідації причин, що привели до їх появи, а це насамперед: 

  • погана або недостатня вентиляція
  • відсутність горизонтальної гідроізоляції фундаменту, внаслідок чого піднімається капілярна волога і конденсує на поверхнях внутрішніх стін житлових приміщень
  •  не якісна теплоізоляція зовнішніх стін і наявність мостиків холоду в міжпанельних швах
  • погана теплоізоляція  і як наслідок велика теплопровідність по кутах помешкання та різке охолодження таких зон
  • погане або недостатнє опалення приміщення, ранні весняні і осінні відключення теплоносіїв протягом опалювального сезону
  • встановлення не якісних пластикових вікон, відсутність мікровентиляції в віконних і дверних пройомах, що приводить до підвищення вологості всередині кімнат.

 Про появу грибка свідчить характерний запах затхлості і вогкості або слиз сірого , чорного чи зеленого кольорів.

 Визначити рівень вологості можна з допомогою гігрометра. Оптимальна вологість повітря в приміщенні повинна бути в межах 50-60%.

Справжня боротьба з грибком повинна зводитись до виявлення та ліквідації причин його виникнення і тільки після цього — ліквідації його наслідків.
Вже при спорудженні будинків першочерговим кроком у боротьбі з грибком є захист тих елементів, які піддаватимуться дії вологи. Здійсненню подібних запобіжних заходів слугують всі види гідроізоляцій підземних частин, покриття дахів, спорудження дренажів та ринв, що відводять дощову воду.
Другим етапом попередження виникнення грибка є теплоізоляція стін приміщення, ліквідація мостиків холоду та  імпрегнація всіх елементів будинку спеціальними препаратами, які запобігатимуть появі плісняви, а також знищать шкідливу мікрофлору та спори грибка.Не завадить також перевірити вентиляційну систему і доукомплектувати її додатковими вентиляторами чи рекуператорами теплоносіїв. 

1. Домашній грибок та пліснява


Грибок живиться виключно будівельними матеріалами рослинного походження. Тому він здебільшого з’являється на дерев’яних стінах, даховому каркасі, підвалинах і мауерлатах, дерев’яних підлогах, вікнах і дверях. Живленням для нього слугують деревопохідні матеріали: ДСП, ДВП і фанера. Грибок швидко розростається в рогозі, очереті, соломі, органічних утеплюючих матеріалах, а також в органічних основах підлог зі штучних матеріалів. Варто додати, що грибок нищить тільки сирі та вогкі матеріали.
Сирість сприяє також швидкому розвиткові плісняви на шпалерах або фарбовому покритті, що виготовлено на основі рослинних клеїв (клейові і паронепроникні фарби). З цього випливає, що при правильному захисті всіх конструктивних елементів від сирості – вони не будуть поражені грибком, пліснявою та цвіллю.
Що ж сприяє появі грибка в будинку? Грибок заноситься разом з деревиною конструкцій, а також старими цеглами, дровами тощо. Іншим фактором появи грибка є його спори, які заносяться повітрям і осідають на мінеральних основах. Якщо на такій основі існує відповідне для грибка середовище, насамперед вологе, спори починають розвиватись. Додатковими факторами, що сприяють їх швидкому розвитку – є відповідна температура і відсутність циркуляції повітря.
При сприятливих умовах ушкоджені грибком будівельні елементи швидко руйнуються. Сира підлога з дошок хвойних порід дерева може повністю знищитись грибковими спорами протягом року.
Грибок має здатність переміщуватися з вже пошкоджених елементів на здорові, тому становить серйозну небезпеку для цілого будинку. Іноді добре видно, як швидко грибок проникає крізь стіни і перекриття. На їх поверхнях можна побачити різновиди грибка: коричневі плямки, грубі білі нитки або нарости, що нагадують вату.
Перераховані вище ознаки є наслідком сильного ураження грибком. На початкових стадіях грибок розвивається непомітно, здебільшого в кутах, під підлогами або в перекриттях, а також під тиньком.
В деревині ознаками розвитку грибка є зміна кольору, тріщини, трухлявість, затхлий запах в приміщенні, збільшення вологості повітря. В мурованих конструкціях – це набухання тиньку, його розтріскування і осипання навіть при легкому натисканні.
Існує понад 10 видів домашніх грибків. Вони поділяються на чотири групи залежно від ступеня небезпеки.

Потрапляючи в дихальні шляхи людини, спори грибка можуть спричинити низку захворювань, алергію, висипку на шкірі, проблеми з дихальними шляхами. Крім того, розмножуючись грибок виділяє органічні речовини, що приводять до онкозахворювань..
Зміни в хімічному  складі повітря викликають виділення значної кількості вуглекислого газу. Одночасно до повітря у пораженому грибком приміщенні можуть попадати леткі органічні продукти, що виділяються грибком, з неприємним запахом (спирти, альдегіди і кислоти), які опосередковано негативно впливають на самопочуття мешканців. 

2. Пасивний захист


Цим терміном називаємо заходи, метою яких є запобігання виникнення умов для розвитку грибка. Насамперед, йдеться про постійну сирість елементів. Цього не завжди можна уникнути, особливо у випадку зовнішніх дерев’яних елементів. Також відомо, що грибок добре розвивається в темних вологих приміщеннях при відповідній температурі без циркуляції повітря.
Досить часто причиною появи грибка в кутах є наявність так званих термічних мостиків – наприклад, при відсутності термоізоляції на стику фасадної стіни з перекриттям.


2.1. Муровані та бетонні конструкції


У випадку мурованих конструкцій – керамічних, бетонних (блочних монолітних) та кам’яних – головним є якнайкраще захистити їх від впливу вологості. При цьому найбільшу увагу слід приділити підземним елементам будівлі тобто фундаментам і стінам підвалів, в які сирість може потрапляти з різних джерел.

1.Реноваційний тинк фірми “Мапей” Antique Rinzaffo1.Доступ вологи до фундаментів
2.Швидке випаровування молекули води2.Відсутність або пошкодження горизонтальної гідроізоляції
3.Пониження Ступення Вологості3.Проникнення вологи і солей в масив фундаменту
4.Кристалізація солей всередині структури тиньку4.Знищення штукатурки і фінішнього покриття
5.Естетичний і непошкоджений тиньк5.Деструкція стін підвалів

3. Боротьба з грибком


В старих будинках з поганими або пошкодженими гідро- і теплоізоляціями властивостями  усунення грибка не професійними препаратами дає тільки тимчасовий ефект: через певний час грибок повертається. Тому треба усунути причини його виникнення. Це можна зробити тільки високотехнологічними матеріалами в комплексі з вентиляцією і санацією приміщення.
Порушення  горизонтальної  і вертикальної гідроізоляцій в підземній частині будинку призводить до постійної сирості фундаментів та стін підвалу. В першу чергу треба створити перешкоду для капілярного проникнення води. Як правило, відносно легко відкопати фундамент ззовні, висушити його і накласти нову вертикальну гідроізоляцію. Набагато важче виконати нову горизонтальну гідроізоляцію.
Найпростішим є створення гідроізоляційного бар’єру методом ін’єкції. В стіні висвердлюється ряд похилих отворів,  в які заливається спеціальний силіконовий препарат, який утворює гель, що ущільнює капіляри і пори. Він захищає стіни від вологи і одночасно укріплює старі стіни, які вода руйнує. 
Перевагою методу ін’єкції є те, що отвори можна висвердлювати в стіні як з зовнішнього боку (після відкопування), так і з боку підвалу . В дуже грубих мурах скісні отвори треба свердлити з обох боків, на різній висоті.
Хорошу систему захисту від грибка і реновації стін  пропонує компанія  “MAPEI” (Італія).

 Вона рекомендує ін’єкційний препарат для осушення стін MAPESTOP  , який створює гідрофобну блокаду.

До складу системи входить також реноваційний тиньк, що накладається на стіни після нанесення протигрибкових препаратів. Ця суха суміш розчиняється водою на будівельному майданчику і складається з гашеного вапна, спеціальних сортів наповнювача з діаметром зерен 0-2 мм і відповідних додатків. її можна укладати шаром товщиною до 3 см за один раз.

 Видалення грибка – відповідальна і трудоємка робота, що потребує певних знань і досвіду, тому пропонуємо виконання таких робіт довірити нашому колективу, а саме: будівельній компанії  “Гідростоп – Буд”.

Ми – 20 років працюємо в цьому напрямку і зробимо антигрибковий і антивисольний захист на Вашому обєкті – професійно і добросовісно.