Видалення грибка та антивисольний захист приміщень
Грибок і солі – можуть спровокувати онкологічні захворювання в людини і можуть спровокувати руйнування конструктивних елементів будинку.
Грибок прогресує в приміщеннях, де є підвищена вологість повітря більше 70%, а температура коливається в межах +22град. Цельсія.
Спори грибків в пасивному стані є присутні в навколишньому середовищі практично всюди, і вони не спричиняють особливої шкоди людині. Але тільки вологість в приміщенні стабільно протягом 21 доби перевищує 75 % – тоді грибкові міцелії починають активно розмножуватись та розповсюджуватися всередині будівельних конструкцій, виділяючи специфічний запах, який негативно впливає на мікроклімат в приміщенні. Якщо плісень і цвіль появилися в вашому помешканні, то роботи по їх видаленню необхідно розпочинати з ліквідації причин, що привели до їх появи, а це насамперед:
- погана або недостатня вентиляція;
- відсутність горизонтальної гідроізоляції фундаменту, внаслідок чого піднімається капілярна волога і конденсує на поверхнях внутрішніх стін житлових приміщень;
- не якісна теплоізоляція зовнішніх стін і наявність мостиків холоду в конструктивних елементах споруди та в міжпанельних швах будівлі;
- недостатня теплоізоляція – і як наслідок велика теплопровідність по кутах помешкання та різке охолодження таких зон;
- погане або недостатнє опалення приміщення, ранні весняні і осінні відключення теплоносіїв та різкі перепади температур протягом опалювального сезону;
- встановлення не якісних пластикових вікон, відсутність мікровентиляції в віконних і дверних пройомах, що приводить до підвищення вологості всередині приміщення.
Про появу грибка свідчить характерний запах затхлості і вогкості або слиз сірого , чорного чи білого кольорів.
Визначити рівень вологості можна з допомогою гігрометра. Оптимальна вологість повітря в приміщенні повинна бути в межах 50-60%.
Справжня боротьба з грибком повинна зводитись до виявлення та ліквідації причин його виникнення і тільки після цього — ліквідації його наслідків.
Вже при спорудженні будинків першочерговим кроком у боротьбі з грибком є захист тих елементів, які піддаватимуться дії вологи. Здійсненню подібних запобіжних заходів слугують всі види гідроізоляцій підземних частин, якісне покриття дахів, спорудження дренажів та прибудинкового водовідведення.
Другим етапом попередження виникнення грибка є теплоізоляція стін приміщення, ліквідація мостиків холоду та імпрегнація всіх елементів будинку спеціальними препаратами, які запобігатимуть появі плісняви, а також знищать шкідливу мікрофлору та спори грибка. Не завадить також перевірити вентиляційну систему і доукомплектувати її додатковими вентиляторами чи рекуператорами теплоносіїв.
1. Домашній грибок та пліснява
Грибок живиться виключно будівельними матеріалами рослинного походження. Тому він здебільшого з’являється на дерев’яних стінах, даховому каркасі, підвалинах і мауерлатах, дерев’яних підлогах, лагах, вікнах і дверях. Живленням для нього слугують деревопохідні матеріали: ДСП, ДВП і фанера. Грибок швидко розростається в рогозі, очереті, соломі, органічних утеплюючих матеріалах, а також в органічних основах підлог зі штучних матеріалів. Варто додати, що грибок особливо швидко прогресує тільки в сирих та вогких матеріалах.
Сирість сприяє також швидкому розвиткові плісняви на шпалерах або фарбовому покритті, що виготовлено на основі рослинних клеїв (клеї для шпалер, акрилові, вінілові, латексні та інші паронепроникні фарби).
Що ж сприяє появі грибка в будинку: грибок заноситься в процесі життєдіяльності людини, а також зі старими цеглами, дровами, антикварними пиломатеріалами тощо. Іншим фактором появи грибка є його спори, які заносяться з повітрям і осідають на мінеральних основах. Якщо на такій основі існує відповідне для грибка середовище, насамперед вологість, спори починають розвиватись. Додатковими факторами, що сприяють їх швидкому розвитку – є відповідна температура і відсутність циркуляції повітря.
При сприятливих умовах ушкоджені грибком будівельні елементи швидко руйнуються. Сира підлога з дошок хвойних порід дерева може повністю знищитися грибковими спорами протягом року.
Грибок має здатність переміщуватися з вже пошкоджених елементів на здорові, тому становить серйозну небезпеку для цілого будинку. Іноді добре видно, як швидко грибок проникає крізь стіни і перекриття. На їх поверхнях можна побачити різновиди грибка: коричневі плямки, грубі білі нитки або нарости, що нагадують вату.
Перераховані вище ознаки є наслідком сильного ураження грибком. На початкових стадіях грибок розвивається непомітно, здебільшого в кутах, під підлогами або в перекриттях, а також під тиньком.
В деревині ознаками розвитку грибка є зміна кольору, тріщини, трухлявість, затхлий запах в приміщенні, збільшення вологості повітря. В мурованих конструкціях – це набухання тиньку, його розтріскування і осипання навіть при легкому натисканні.
Існує понад 10 видів домашніх грибків. Вони поділяються на чотири групи залежно від ступеня небезпеки.
Потрапляючи в дихальні шляхи людини, спори грибка можуть спричинити низку захворювань, алергію, висипку на шкірі, проблеми з дихальними шляхами. Крім того, розмножуючись грибок виділяє органічні речовини, що приводять до онкозахворювань..
Зміни в хімічному складі повітря викликають виділення значної кількості вуглекислого газу. Одночасно до повітря у пораженому грибком приміщенні можуть попадати леткі органічні продукти, що виділяються грибком, з неприємним запахом (спирти, альдегіди і кислоти), які опосередковано негативно впливають на самопочуття мешканців.
2. Пасивний захист
Цим терміном називаємо заходи, метою яких є запобігання виникнення умов для розвитку грибка. Насамперед, йдеться про постійну сирість елементів. Цього не завжди можна уникнути, особливо у випадку зовнішніх дерев’яних елементів. Також відомо, що грибок добре розвивається в темних вологих приміщеннях при відповідній температурі без циркуляції повітря.
Досить часто причиною появи грибка в кутах є наявність так званих термічних мостиків – наприклад, при відсутності термоізоляції на стику фасадної стіни з перекриттям.
2.1. Муровані та бетонні конструкції
У випадку мурованих конструкцій – керамічних, бетонних (блочних монолітних) та кам’яних – головним є якнайкраще захистити їх від впливу вологості. При цьому найбільшу увагу слід приділити підземним елементам будівлі тобто фундаментам і стінам підвалів, куди вологість може потрапляти з різних джерел.

1. Сануючий тиньк | 1.Доступ вологи до фундаментів |
2.Швидке випаровування молекули води | 2.Відсутність або пошкодження горизонтальної гідроізоляції |
3.Пониження ступення вологості | 3.Проникнення вологи і солей в масив фундаменту |
4.Кристалізація солей всередині структури тиньку | 4.Знищення штукатурки і фінішнього покриття |
5.Естетичний і непошкоджений тиньк | 5.Деструкція стін підвалів |
3. Боротьба з грибком
Видалення грибка – відповідальна і трудоємка робота, що потребує певних знань і досвіду, тому пропонуємо виконання таких робіт довірити нашому колективу Будівельній компанії “Гідростоп – Буд”.
Ми – 20 років працюємо в цьому напрямку і зробимо антигрибковий і антивисольний захист на Вашому обєкті – професійно і добросовісно.

