ВЛАШТУВАННЯ І ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БАСЕЙНІВ
Будівельна компанія “Гідростоп-Буд” пропонує послуги з будівництва та бетонування басейнів, комплектацію і монтаж басейнового обладнання, гідроізоляцію і герметизацію басейнових чаш і резервуарів.
Наш колектив працює в галузі будівництва і монтажу басейнів з 1994 року.
За цей час на практиці випробували багато матеріалів, знаємо їх слабкі і сильні сторони, неодноразово наші працівники відвідували семінари і виставки, брали участь в тематичних навчаннях від провідних європейських виробників басейнового обладнання.
Ми готові поділитися набутим досвідом і втілити Ваші мрії в життя.
Спеціалісти нашої компанії розроблять для Вас робочий проект, адаптують його до Вашої конкретної ділянки, збудують басейнову чашу і підключать до неї всі комунікації.
ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БАСЕЙНІВ ПРИ ВІДЄМНОМУ ТИСКУ ГРУНТОВИХ ВОД
У випадку коли басейн побудовано на місцевості з високим рівнем грунтових вод, для забезпечення довговічності конструкції необхідно влаштувати полімерцементну обмазувальну гідроізоляцію або виконати геомембранну гідроізоляцію з бентонітових матів торгової марки MAPEPROOF виробництва італійського концерну “МАРЕІ”.
Цей матеріал виготовлений з двох поліпропіленових пластин, які формують прошарок навколо однорідного шару мікронізованого натрієвого бентоніту. Ці мембрани повинні перекривати одна одну по краях на 10 см та закріплюватись дюбелями кожні 50 см.
Такі мембрани монтуються по всій зовнішній площині чаші басейну. Для захисту бентонітових матів рекомендується використовувати голконабивний геотекстиль. Ця операція повинна проводитись поступово, рівними пластами і однорідними шарами по 50-60 см кожний.
Як альтернатива, конструкційні і температурні шви можна гідроізолювати за допомогою демпферної стрічки MAPEBAND, що кріпиться до конструкційних швів за допомогою клею ADESILEX-PG 4. Монтажна арматура бетону повинна бути розташована на відстані не менше 5 см від конструкційних швів, а товщина відлитого бетону для встановлення демпферної стрічки має бути не менше 8 см. Кінці демпферної стрічки мають перекриватися – не менше ніж на 10 см.
ВИРІВНЮВАННЯ СТІН БАСЕЙНІВ
Після демонтажу опалубки та обезпилення бетонної основи, для створення хорошої адгезії – необхідно вирівняти стіни басейну в площинах і по вертикалі. Вирівнювання поверхні пропонуємо виконувати за допомогою матеріалу NIVOPLAN змішаного з стирол – бутадієновою контактною емульсією PLANICRETE виробництва фірми “MAPEI”, що розводиться з водою в пропорції 1:3.
Такий розчин має наступні технічні характеристики:
– Товщина нанесення : 2-30мм
– Витримка перед укладанням плитки: 4-5 годин
– Міцність на згин : 3,5Н/мм2
– Міцність на стиск : 6,0 Н/мм2
ПІДГОТОВКА ДНА БАСЕЙНІВ
Поверхня дна басейну має бути очищена від цементного молока, бруду, пилу, жиру і т.п. Вирівнювання виконується за допомогою суміші для стяжок з прискореним терміном набору міцності з контрольованою усадкою, наприклад TOPCHEM або ТOPCHEM-PRONTO.
Для покращення адгезії до основи використовується рідке полімерне тісто з латексною добавкою PLANICRETE змішаною з водою та TOPCHEM.
Розчин для стяжки повинен мати наступні технічні характеристики:
– Міцність на стиск через 28 днів : > ЗО Н/мм2
– Міцність на згин через 28 днів : > 6,0 Н/мм2
– Витримка перед укладанням плитки – 24 години.
Як альтернатива, при необхідності швидкого укладання плитки або гідроізоляції, дно має бути вирівняне за допомогою суміші для стяжок швидкого тужавІння та висихання з контрольованою усадкою конуса, наприклад MAPECHEM або MAPECHEM-PRONTO.
Розчин для стяжки повинен мати наступні технічні характеристики:
– Міцність на стиск через 28 днів : > 4 Н/мм2
– Міцність на згин через 28 днів : > 7 Н/мм2
– Витримка перед укладанням плитки : 3-4 години
– Час висихання : 4 дні
ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БАСЕЙНІВ
Гідроізоляція басейну необхідна для гігроскопічного та антикорозійного захисту бетону, герметизації всіх деформаційних і температурних швів, якісної і безперебійної експлуатації басейнового устаткування та надання йому максимальних показників по водостійкості та довговічності.
Басейн ми пропонуємо гідроізолювати еластичним двохкомпонентним шламом MAPELASTIC або SUPERFLEX-D2 (DEITERMANN) методом безповітряного напилення під тиском.
Загальна товщина гідроізоляційного шару, включаючи склосітку для армування, має бути близько 3 мм.
Сітка для мікроармування повинна бути лугостійкою, наприклад FIBERGLASS-MESH Стійкість до карбонізації < 2мм.
У випадку, якщо басейн неправильної форми, гідроізоляція може бути виконана шляхом нанесення двокомпонентного еластичного розчину на цементній основі, наприклад MAPELASTIC-SMART за дві робочі проходки.
Матеріал повинен відповідати наступним характеристикам:
– Адгезія до бетону через 28 днів : 1,7 Н/мм2
– Гідроізоляція: 1,5 бар за 7днів
– Стійкість на розрив : 130
– Перекриття тріщин мембраною MAPELASTIC до 2,5мм
ОСОБЛИВОСТІ БУДІВНИЦТВА БЕТОННИХ БАСЕЙНІВ
Оскільки приміщення басейну має постійну підвищену вологість і відносно високу температуру повітря – тому до таких обєктів ставляться і відповідні вимоги по теплозбереженню рекуперації і теплогенерації.
Розхід енергії в закритому сучасному плавальному басейні складає – 110кВт/год щоденно, при наступних показниках:
- температура води в басейні – 28 градусів Цельсія
- температура повітря в приміщенні басейну – 30 градусів Цельсія
- відносна вологість повітря в приміщенні басейну – 60 %
- середньорічна температура зовнішнього повітря Львіської області – + 12 градусів
- використана приточна вентиляція приміщення з примусовим осушенням.
Для досягнення мінімальних витрат енергії, надійності систем і низької вартості експлуатації басейнового обладнання необхідно дотримуватися всіх технологічних рекомендацій і залучати до виконання таких робіт кваліфікованих професійних виконавців.
ВИДИ ПЛАВАЛЬНИХ БЕТОННИХ БАСЕЙНІВ
Стаціонарні басейни поділяються на два типа: скімерні і переливні.
Їх різниця полягає в облаштуванні очищення системи забору води з басейну, яка визначає технологічне та архітектурне рішення майбутньої плавальної водойми.
А. СкІмернІ басейни.

Даний тип басейнів використовується в основному для басейнів прямокутної або наближеної до чотирикутної форми плавальної водойми.
Скімер являє собою спеціальний накопичувальний пристрій, через який забирається верхній – самий забруднений шар води басейну. Рівень води в таких басейнах знаходиться приблизно на середині осі скімерного вловлювача, тобто від борта басейну до зеркала води знаходиться відкритий від води вільний проміжок 10-15 см. Рекомендується зєднувати скімер із зливом, що є в днищі басейну, для того, щоб очищувалися не тільки верхні шарі води, але й нижні.
Приблизно 2/3 обєму басейнової води проходить очистку через скімер и 1/3 обєму ― через злив в днищі басейну. Після фільтрування, підігріву і дезинфекції очищена вода поступає назад в басейн через стінові форсунки, що розміщуються технологічно напроти скімера. Таким чином рециркуляція води в басейні даного типу відбувається від однієї стінки до іншої.
Б. ПереливнІ басейни.

Принцип роботы даного типу басейну полягає в тому, що забруднена вода витісняється потоком очищеної води в переливний прибасейновий лоток. При цьому способі необхідно забезпечити рівномірну подачу очищеної води з днища басейну з максимально більшої його поверхні. Така схема з переливним лотком підходить під любі форми, геометрію і обєми басейну. При такій схемі дзеркало води знаходиться в одному рівні з верхньою кромкою басейну. Для покращеного способу очищення води рекомендується робити лоток з по всьому периметру басейну. Вода, яка переливається в лоток поступає в накопичувальний бак, де відбувається її очистка і вже далі з баку вона забирається насосом фільтраційної установки. Після фільтрації, підігріву і дезинфікування вода знову попадає в басейн черех форсунки в днищі басейну , які розміщуються по всьому дну такого типу басейна.
По питаннях консультацій і влаштування басейнів просимо звертатися за телефонами:
(067) 313-25-22
