Гідроізоляція  підвальних приміщень, їх осушення та створення комфортного мікроклімату  – це основний вид діяльності будівельної компанії “Гідростоп-Буд”.

Ми виконуємо такі роботи вже більше 20-років. Наша компанія являється офіційним представником визнаних лідерів будівельної хімії в Європі: DEITERMANN (Німеччина), MAPEI (Італія), DRIZORO (Іспанія), SIKA (Швейцарія).

Гідроізоляцію підвальних приміщень ми пропонуємо виконувати двома способами:

1-й варіант – це влаштування проникаючої гідроізоляції матеріалами HYDROSTOP (Польща) або MAXSEAL SUPER (Іспанія) зсередини приміщення без відкопування ззовні стін фундаментів підвалу.

Вартість матеріалів  – 205 грн/м2

2-й варіант – це влаштування обмазувальної бітумної гідроізоляції матеріалами NAFUFLEX (Німеччина) або ABIZOL-ST (Польща) ззовні стін фундаментів.

Вартість матеріалів – 185 грн/м2

 Проблеми з сирістю в підвалах особливо проявляються в осінньо-весняний період і навіть в будинках з добре виконаною гідроізоляцією  і прокладеним прибудинковим дренажем.

Місто Львів має великі проблеми із підземними частинами будівель (просідаючі фундаменти, грибок і солі, вихід з ладу старих комунікацій, капілярне підтягування вологи в надземні частини цоколів будівель). Звільнити стіни будинків від вологи і солей, які віками накопичувалися в них, практично не можливо.

Технологія осушення підвалів полягає в нейтралізації шкідливого впливу солей, ліквідації грибка, гідроізоляції будівлі в цілому та усуненні конденсату на поверхні стін.

Перше, що треба зробити перед  осушенням підвалу – це дослідити причини появи вогкості і конденсату в приміщенні.

Компанія «Гідростоп-Буд» володіє необхідним обладнанням  та відповідним інструментом  по замірах вологості та усуненні конденсату,  влаштуванні приточно-витяжної вентиляції і визначенні  рівня грунтових вод. Бо все це в комплексі мінімізує  затрати на якісну гідроізоляцію підвалів, робить нас конкурентноспроможними на ринку, оскільки наш 20-річний досвід в цих питаннях відіграє надзвичайно важливу роль.

Рівень грунтових вод залежить в першу чергу від типу наявного на ділянці грунту. Так для селищ , що знаходяться навколо Львова  (Наварія, Солонка, Рудно, Сокільники) – це є в основному суглинок. Він характеризується слабким водо проникненням і нерівномірним заляганням водоносного пласту. Ось чому своїм потенційним Замовникам ми рекомендуємо зробити гідро-геологічне дослідження своїх ділянок,  а вже після цього гідроізоляцію підвалу. Це зекономить їх кошти, допоможе правильно запроектувати фундаменти ,  підвальні приміщення і правильно «посадити» ваш будинок на рельєфі. Очевидно, що чим щільніший грунт і чим тонші в нього капіляри – тим буде вищий підйом капілярної вологи. Навіть щільна жирна глина дуже повільно, але піднімає капілярну вологу на висоту 12м і вище.

Тому при сумарній вартості фундаментних робіт в середньому 15-20% від вартості будівництва – затрати на гідроізоляцію становлять лише 1-3 відсотка. Але збитки  і прорахунки від неякісно виконаної гідроізоляції  можуть суттєво змінити цей баланс.  

Першочергово, що треба зробити, коли підвал затопило водою – це дослідити рівень грунтових вод на прибудинковій території і визначити та порівняти конструктивні характеристики існуючої бетонної основи підвалу і прогнозованого від”ємного тиску води на цей конструктив. Бо розуміємо, що коли товщина бетонної основи є недостатньою або неармованою і в конструктиві плити появилися мікротріщини, то тут треба підсилювати саму основу або понижувати тиск грунтових вод через дренаж – інакше гідроізоляція підвалу буде не ефективною.

Друге : загідроізолювати зовнішні сторони підвалу і тут не обійдеться без розкопування стін фундаментів, або можна виконати внутрішню гідроізоляцію підвалу матеріалами фірми “HYGROSTOP” (Німеччина) або DRIZORO (Іспанія) – це система професійних препаратів осмотичної діїї, вони працюють на від”ємний тиск і проникають в глибину стінки підвалу до 80см, блокуючи рух молекул води. Ці матеріали перевірені нами на практиці, вони допомогли вирішити надзвичайно складні  проблеми в підвалах і що саме головне – є суттєво дешевшими  аналогів американського PENETRONA і канадського XYPEXA.

Третє : загерметизувати трубні проходки внутрішніх каналізаційних і водяних мереж та входи електрокабелів.

Четверте : перевірити накриття і проходки вентиляційних і коминових каналів, якщо такі виходять в підвал і переконатись у відсутності конденсату, особливо по холодних примиканнях “стіна-підлога”, бо саме ці зони спричиняють появу вологи на підлозі.

П”яте : коли є чітке розуміння, що вода інфільтрує або просочується з бетонної основи підлоги, тоді виконуємо наступне (для прикладу розглянемо систему HYGROSTOP):

           – влаштовуємо по примиканню “стіна-підлога” гідрофобний клин у вигляді зрізаної піраміди січенням 20*30мм з матеріалу HYGROSTOP-FIX;

           – виконуємо гідроізоляцію підлоги підвалу з заходом на стіни до 80 см двома шарами матеріалу HYGROSTOP-PROFI проникаючої дії з орієнтовними витратами 1,6кг\м2;

           – для підлоги підвалу довжиною більше 5м, а також в приміщеннях паркінгів. мийок чи всюди де є вологі процеси – необхідно додатково нанести на примикання “стіна-підлога” матеріал Гідростоп-Супереластичний з витратами 2,4 кг\м2.

Додаткові поради при виконанні цих робіт:

  • При гідроізоляції, 60% успіху криється в підготовці основи, ліквідації активних і пасивних протічок, зон інфільтрації, правильній розшивці і заробці каверн і пустот, в виявленні та ліквідації причин появи вологи.
  • Обовязково треба звернути увагу на ефективність та дієву роботу вентиляції. 
  • Гідроізоляцію наносити по бетонних стінах підвалу – мінімум 0,8м вище рівня грунтових вод. У випадку, коли стіни підвалу збудовані з інших матеріалів, то гідроізоляцію по стінах наносити на всю висоту підвального приміщення.
  • Гідроізоляцію наносити рухаючись від верху до низу, від місць меншого тиску і протічок до більш насичених вологою.
  • Якщо ж в процесі робіт треба відкачувати з підвалу воду – то рекомендуємо в бетонній основі зробити невеликий приямок і там встановити дренажний насос.

Потрібна гідроізоляція підвалу? Телефонуйте:

 (067) 313 25 22