Гідроізоляція терас і балконів – це комплекс робіт, без яких неможливо правильно і фахово завершити розпочате будівництво, отримати якісний результат по водостійкості цих конструктивів в процесі експлуатації будівлі.  Адже всім відомо, що затрати на гідроізоляцією є не співрозмірними до витрат по переробці  інтер”єру в помешканні після протікання чи розгерметизації тераси чи балкону.

MAPELASTIC – це сучасний високотехнологічний матеріал, що використовується в гідроізоляційних системах концерну “Мапей” для влаштування еластичної гідроізоляції в випадку необхідності влаштування конструктиву з високим ступенем водонепроникності.
Основне правило при влаштуванні тераси чи балкону – це формування достатнього ухилу в сторону організованого водовідведення, щоб не дати можливості  талій і ливневій воді застоюватися на поверхні . Нахил поверхні стяжки, як правило складає 1,5- 2,0%. В самому тонкому місці біля зовнішнього краю тераси – товщина ухилоутворюючої  стяжки не повинна бути меншою 40мм.

Будова тераси

При влаштуванні тераси треба витримати 3 основні засадничі  фактори:
– правильно виконати гідроізоляцію і герметизацію деформаційних швів;
– правильно організувати водовідведення, не допускаючи застою талих вод;
– знівелювати вплив деструкційних сил і внутрішніх напружень в масиві тераси.

Поетапне формування конструкційних шарів тераси:
1) Бетонна основа тераси повинна мати сформований ухил 2см на 1м довжини. По бетонній плиті, яка набрала міцність протягом 28 діб – повинна бути влаштована пароізоляція. Основу необхідно механічно очистити від залишків розчину і пилу, заповнити безусадочним розчином каверни і пустоти, зробити гідрофобні безусадочні галтелі в місцях примикань, порохотягом зібрати пил з поверхні тераси  і заґрунтувати її бітумно-аніоновою емульсією . Основа, при цьому може бути вологою, але не може  бути дзеркала  стоячої води.
2) Після висихання бітумного праймеру на основу тераси наплавляємо підкладовий євро руберойд типу Біполь фірми Техноніколь (Росія) на поліестеровій основі. Особливу увагу приділяємо герметизації швів і правильному формуванню примикань до вертикальних поверхонь.
3) Одночасно влаштовуємо утеплення торця тераси з екструдованого пінопласту  товщиною 50мм і наплавляємо євроруберойд  по горизонтальній площині так, щоб євроруберойд проходив по краю цього пінопласту.
4) По євроруберойдовій пароізоляції прокладаємо 2 шари поліетиленової плівки товщиною 150 мкФ для нівелювання термічного розширення і вирівнювання внутрішніх напружень в верхніх пластах тераси.
5) Після цього влаштовуємо утеплення тераси з екструдованого пінопласту сумарною товщиною 100мм ( з 2-х шарів по 50мм). Нижній шар пінопласту повинен бути фрезерований або можна зробити канавки січенням 20*10мм самостійно з допомогою болгарки. Це потрібно зробити для вирівнювання тисків пари в товщині  масиву тераси. Екструдований пінопласт повинен бути з фельцованими торцями, щоб усунути можливість появи термічних мостиків в приміщенні , що знаходиться під терасою.
6) Наступним   етапом –  є влаштування  чистової  армованої  цементо-пісчаної  стяжки з водо – відштовхуючими  властивостями  товщиною  40-50мм і ухилом 2см на 1м поперечної  довжини тераси. Після її  стабілізації (орієнтовно 21 доба)  ми формуємо  деформаційні  шви, нарізаючи  стяжку на  квадрати  розміром 2*2м. Шви  нарізаємо на 2/3 глибини стяжки, потім вставляємо в шви вспінений  поліетиленовий  шнур і заповнюємо їх еластичним поліуретановим  герметиком  PU-45.

7)  Важливу  роль  відіграє : влаштування капальника,  мета  якого –  відрив краплі води та відведення  дощових вод у систему  ливневої  каналізації.                                                                                          

8) Після формування  деформаційних швів шириною до 12 мм, наноситься  еластична  мінеральна  гідроізоляція (ми пропонуємо Mapelastiс-Smart)  італійської фірми Мапей з армуванням її склосіткою –  обємною вагою 120 г/м2.
9) В місцях примикань горизонтальних і вертикальних поверхонь наклеюємо демпферну водостійку прорезинову стрічку Мапебанд (Мапей).
10) Кінцеве фінішне покриття тераси необхідно виконати з морозостійкої теракотової плитки – грес на еластичних клеях (Адесілекс-П9 або Гранірапід) фірми Мапей. Шви між плитками заробляємо морозостійкою еластичною фугою з фунгіцидними властивостями типу Ультраколор.
11) Укладання плиток з натурального каменю, структура якого стабільна, може виконуватись через 5 діб після нанесення гідроізоляції. Між плиткою на горизонтальній поверхні  і вертикальним цоколем слід залишити щілину шириною 6мм для заповнення її однокомпонентним поліуретановим герметиком. При укладанні плитки необхідно витримувати раніше передбачені температурні шви, які потім також заповнюються герметиком.

Потрібна гідроізоляція тераси або балкону? Телефонуйте:
 (067) 313 25 22