ТЕХНОЛОГІЯ “ТИСЭ”


Індивідуальне будівництво в Україні за останній час динамічно розвивається. Багато людей сьогодні мріють проживати не в галасливих міських кварталах, а десь в затишних котеджах чи особняках і бути поближче до природи.

Але побудувати будинок своєї мрії – не так легко, оскільки на перешкоді стоїть висока вартість будівництва.

Будівельна компанія «Гідростоп-Буд» за 20-років своєї виробничої діяльності випробувала багато технологій і ми можемо зараз стверджувати, що технологія «ТИСЭ» в сегменті ціна-якість має однозначне право на широке застосування.

Застосовуючи її виробничі модулі – Ви можете власноруч закласти фундамент або навіть звести енергоощадні конструкції стін чи перегородок.

Унікальність технології полягає в її простоті, доступності та економічності. Використовуючи просте обладнання – фундаментний бур та портативну опалубку можна самостійно збудувати будинок.

В ЧОМУ ЇЇ СУТЬ?

Технологія ТИСЭ – не потребує висококваліфікованих кадрів, ні спеціальних особливих знань в галузі будівництва чи тривалої індивідуальної підготовки. З допомогою фундаментного бура Ви насвердлюєте з певним кроком свердловини (з інтервалом 1,5м ), заливаєте монолітний бетонний ростверк і далі портативною опалубкою виготовляєте пустотні керамзитобетонні блоки – безпосередньо в процесі зведення стін.

Ця технологія оптимально підходить для будівництва двоповерхових будинків, гаражів, споруд господарського призначення, басейнів, для ремонту і реконструкції старих фундаментів і стін.

ЯК ПРАЦЮЄ ЦЯ ТЕХНОЛОГІЯ ?

Найбільше розповсюджений вид фундаменту, який пропонує дана технологія – це спорудження фундаментів з допомогою фундаментного бура ТИСЭ – Ф. Такий фундамент вважаємо є надзвичайно універсальний, причому в різних його проявах і аспектах:

  • По типу будівель : цей фундамент розрахований на сприйняття навантажень, як легких збірно-щитових споруд, так і будинків в 2-3 поверхи;
  • По виду влаштування на любих типах грунтів (глина, суглинок, пісок, супісок);
  • По кліматичним умовам ( з глибиною промерзання до 2м).
  • По сейсміці (його можна застосовувати при будівництві в гірських сейсмічних районах).

Фундамент формується шляхом засвердлювання свердловин із розширеною нижньою п’яткою. В свердловину монтується просторовий арматурний каркас і з допомогою бетону формуються стовпчасті фундаменти, що мають велику несучу здатність і витримують навантаження до 15 тонн.

Конструктивні дослідження підтверджують той факт, що несуча здатність фундаментної палі значно зростає, якщо вона опирається на розширену нижню пяту. Наявність збільшеної нижньої пяти діаметром до 60см дозволяє в 2 рази зменшити кількість фундаментних палів по периметру забудови, без зменшення несучої здатності фундаменту в цілому. Для таких робіт ми пропонуємо використовувати широко функціональний фундаментний бур “ТИСЭ-Ф” з відкидним плугом.

Бур виготовлений у вигляді розсувної штанги, з однієї сторони якої розміщується ручка, а з іншої – накопичувач грунту з двома ріжучими кромками, які є підсилені спеціальними різцями для відбору грунту і землі. Штанга буру розсуваєтьсЯ на 2,2м і фіксується в проміжних положеннях різьбовими фіксаторами. Бур важить всього 7,5 кг – працювати з ним легко і доволі просто. Над накопичувачем грунту знаходиться відкидний плуг, який полегшує буріння в твердих глинистих грунтах. Конструкція плуга така, що при необхідності він може займати горизонтальне положення під власною вагою і стопоритися в такому положенні. Спочатку обертаючи бур за годинниковою стрілкою, буримо циліндричну частину скважини, діаметр якої складає 250мм. Глибина буріння залежить від геології ділянки і як правило закінчується на відмітці 10-15см нижче розрахункової відмітки глибини промерзання. Після розсвердлювання циліндричної частини скважини, на бур встановлюється плуг, і обертанням проти годинникової стрілки в нижній частині палі формується сферичне розширення діаметром 40-50см. Згідно технології ТИСЭ не можна засипати пісок в скважини, оскільки це може привести до нерівномірних усадок при ущільненні подушки фундаментів. На грунтах з низькою несучою здатністю – підсилення можна виконати з допомогою заливання в скважини цементного молочка. Після цього – скважини армуються арматурними просторовими каркасами.

Процес буріння відбувається доволі швидко – на важких грунтах (з нашого досвіду) створення свердловини глибиною в 1,5м – триває близько 90 хвилин. Також можна механізувати цю роботу з допомогою мотобура потужністю – 1,5 кВт (2л.с.)

При влаштуванні стовпчасто – стрічкового фундаменту додатково необхідно залити з бетону й монолітну стрічку – ростверк, виставивши попередньо звичайну дощату опалубку. Бетонну стрічку-ростверк армують і розташовують на 15 сантиметровій висоті над рівнем землі – цей інтервал необхідний для компенсації внутрішніх напружень від спучування грунту під час зимових промерзань.

Для спорудження двоповерхового будинку – крок фундаментних стовпів має становити близько 1,5 м. Об’єм бетону в 10 погонних метрах такого фундаменту становить 2,5 м3 бетону, що значно менше, ніж в традиційному заглибленому аналогічному фундаменті при таких же параметрах. Зрештою менші й трудозатрати для його облаштування.

Технологія ТИСЭ дає змогу відновити і підсилити фундамент під існуючим будинком. З допомогою бура ТИСЭ опори, які мають слабку несучу здатність – замінюють ефективними армованими фундаментними стовпами, що закладені на глибину промерзання і мають великі площі опори.

Відновлювати фундамент на опорах можна, як в місцях безпосереднього його розміщення так і поруч біля нього. Близько до стін будинку, з допомогою бура ТИСЭ без знятого плуга , влаштовують похилу свердловину. Треба розрахувати її розміщення так, щоб її дно розташоване нижче глибини промерзання припадало на вісь стіни. Після цього бур опускають, а грунт над ним руйнують. Грунт таким чином потрапляє в накопичувач самого буру і витягується на верх. Пізніше з допомогою плуга розширюють нижню частину свердловини. В свердловину встановлюють азбестоцементну трубу, армують її арматурою і заповнюють бетоном. Поки бетон не схопився, слід швидко поставити трубу вертикально, а бічні зазори ущільнити грунтом. Потім заповнюємо зазор, що утворився між верхом стовпа та вінцем будинку безусадочним швидкотужавіючим розчином – і все: фундамент підсилено і відновлено !

Технологія ТИСЭ дає змогу швидко, ефективно та доволі економно споруджувати будівлі та фундаменти. Важливою її перевагою є те, що за один сезон зовсім не обов’язково зводити стіни і фундамент, так як це необхідно робити при звичайному стовпчастому фундаменті без розширеної нижньої п’ятки колони – бо в такій ситуації сили спучування можуть змістити або деформувати таку опору.

Натомість опора встановлена по технології ТИСЭ не боїться морозу – нижня розширена п’ятка надійно фіксує її в землі і замерзлий грунт не зможе деформувати її.

Отже між зведенням фундаменту і будівництвом самого будинку може пройти більше часу і Забудовник зможе краще підготуватися до майбутніх етапів будівництва.

Ця технологія не обмежується тільки зменшенням затрат на будівництво, але вона дозволяє будувати енергоощадні та екологічно безпечні будинки. В цій технології є спеціально розроблена схема мікровентиляції, де традиційна вентиляція «з перемішуванням повітряних мас» замінена на принципово іншу з ефектом «витіснення» повітря через конструкцію так званих «дихаючих стін».

Така заміна вентиляції дозволяє в декілька разів знизити теплові витрати, що йдуть на підігрів повітря в житлових приміщеннях. З врахуванням того, що при високому степені теплоізоляції огороджувальних конструкцій, на вентиляцію витрачається до половини теплових затрат – то стає зрозумілою і виправданою така заміна.

Будівельна компанія «Гідростоп-Буд» пропонує до використання при котеджному будівництві конструктив трьохшарової стіни, що споруджується з допомогою портативної опалубки ТИСЭ-3, що складається з двох керамзитобетонних стінок, які формують жорстку просторову конструкцію з допомогою гнучких металевих зв’язків у вигляді просторової рами. В якості утеплювача можна використовувати любий насипний утеплювач, який засипається в пазухи таких стінок шириною 18см. Така стіна по теплоізоляційних характеристиках еквівалентна цегляній стіні товщиною в 3м.

Для котеджного будівництва при зведенні стін ми пропонуємо два модульні блоки: ТИСЭ-2 (вага 14кг) – 510150250мм і ТИСЭ-3 (вага 19кг) – 510150380мм.

Для прикладу, вага 1м2 стіни, що будується з допомогою ручного модульного блоку ТИСЭ-2 складає – 270кг, а вага 1м2 стіни з газобетонних блоків розміром 600400200 – 250кг. Тобто можемо стверджувати, що стіни при цій технології є легкими і теплими.

Технологія ТИСЭ не стоїть на місці, вона постійно розвивається. Зараз використовуються модулі ТИСЭ-3, які скоротили час виготовлення одного стінового блока до 5 хвилин.

Тому будівельна компанія «Гідростоп-Буд» завжди налаштовує Забудовників перед тим, як почати будівництво, відповідально віднестись до вибору технології, адже Ви будуєте свій дім не на рік – а на багато десятиліть, при чому основні затрати майбутніх періодів експлуатації пов’язані з його опаленням і ефективною ремонтабельністю.

Для багатьох консервативних забудовників – ця технологія є новою і не відомою, тому й важко її втілювати на практиці, але ми переконані, що за ефективним і не дорогим будівництвом майбутнє, особливо в час такої великої кількості біженців і в величезній потребі дешевого житла. .

Але з нашого досвіду, можемо стверджувати, що за технологією ТИСЭ є великий майбутній потенціал, тому що вона відповідає сучасним вимогам і стандартам!